ETAP I
POZNANIE KLIENTA

Kluczowym w sukcesie projektowym etapem jest poznanie klienta i zagłębienie się w jego potrzeby. Na tym etapie podczas luźnej rozmowy zapoznajemy się ze stylem życia, zwyczajami i pasjami Klienta co jest bardzo istotne w procesie tworzenia wnętrza idealnego, według indywidualnych potrzeb, wymarzonego. Rozmawiamy o oczekiwaniach i możliwościach, o kolorystyce i klimatach w jakich Klient czuje się komfortowo ale również o budżecie przeznaczonym na inwestycję. Naszym zadaniem jest również realne spoglądanie na całość przedsięwzięcia.

Proces projektowy jest swego rodzaju analizą stylu życia, przyzwyczajeń i pasji inwestorów, którzy zapraszając nas do wpólnej pracy zapraszają nas również do poznania ich życia. Wsłuchując się w potrzeby naszych inwestorów tworzymy dla nich przestrzenie skrojone na miarę. W projektowaniu wnętrz mieszkalnych jak i w każdej innej dziedzinie jest wiele schematów, standardów projektowych oraz stereotypów. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam łamać te schematy i często wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta z czymś nowym i zaskakującym.

ETAP II
INWENTARYZACJA

Jeżeli inwestycja jest już istniejąca na wstępie dokonujemy inwentaryzacji wszystkich projektowanych pomieszczeń . Taka wiedza jest nam potrzebna aby dobrze rozplanować i zagospodarować każdy centymetr przestrzeni. W przypadku gdy inwestycja jest w trakcie powstawania wstępne koncepcje bazujemy na dokumentacji przekazanej przez dewelopera czy też inwestora a dokładną inwentaryzację wykonujemy gdy tylko jest to możliwe. Precyzyjne zwymiarowanie przestrzeni pomaga wykonać szczegółowe rysunki techniczne i uniknąć niezgodności w wymiarach.

ETAP III
FUNKCJA

Zanim zabierzemy się do planowania wyglądu naszego wnętrza i jego kolorystyki, najistotniejszą dla nas kwestią jest rozplanowanie funkcji zgodnej z oczekiwaniami klienta. Analizujemy najdrobniejsze acz ważne detale jak np prawo czy leworęczność użytkowników, ilość niezbędnego wyposażenia etc. W tym momencie sprawdzamy również sens istnienia poszczególnych elementów projektu , dyskutujemy o plusach i minusach propozycji i decydujemy o spójności pomieszceń i ich zależnościach. Na tym etapie powstają rzuty poziome z prozycjami kilku układów wnętrz a podczas spotkania są one szczegółowo omawiane i analizowane z inwestorem aby wybrał on dla siebie wersję idealną. Niejednokrotnie aby wspomóc wyobraźnię klienta wspieramy się prostym modelem 3d, który powstaje równolegle z koncepcjami

ETAP IV
WIZUALIZACJE

Po wybraniu docelowego układu i funkcji przestrzeni trójwymiarowy model nabiera wyrazu a on sam pozwala nam stworzyć wizualizacje odzwierciedlające założenia poprzedniego etapu. Wizualizacje obrazują inwestorowi jak będzie wyglądał projekt po zakończeniu prac wykończeniowych. Tutaj przedstawiamy zasadność i rodzaj zaproponowanego oświetlenia, prezencję konkretnych elementów wyposażenia w danym wnętrzu jak i indywidualne pomysły zabudów zaprojektowanych do wnętrza oraz wiele wiele innych aspektów.

ETAP V
KOSZTORYS

Po zaakceptowaniu wszystkich aspektów projektu gromadzimy informacje na temat rodzaju wyposażenia i jego kosztów. Do klienta trafia lista przedmiotów, które są wykorzystane w projekcie i ich wstępna wycena. Całość jest ściśle powiązana z zakładanym na początku współpracy budżetem.

ETAP VI
DOKUMENTACJA TECHNICZNA

Po zaakceptowaniu wszelkich ustaleń podczas wcześniejszych etapów tworzymy szczegółowy projekt wykonawczy. Podczas tego etapu powstają wszelkie niezbędne wykonawcom rysunki umożliwiające na wstępie wycenę prac wykończeniowych od wykończenia łazienek po koszt pracy stolarza. W zakres wykonywanych rysunków wchodzi również rozplanowanie podstawowych instalacji wod-kan i elektrycznej. Prowadzimy również konsultacje z innymi projektantami branżowymi (inteligencja domu, nagłośnienie etc) wspólnie opracowując najlepsze rozwiązania. Dokumentację wraz z wizualizacjami przekazujemy inwestorowi w formie wydrukowanej książki oraz dokumentacji elektronicznej.

ETAP VII
NADZÓR AUTORSKI

Zakończenie prac projektowych pozwala na rozpoczęcie prac wykonawczych. W tym czasie jesteśmy do dyspozycji zarówno inwestorów jak i ekip wykonawczych nadzorując czy prace są wykonywane zgodnie z założeniami projektu.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam również szczerze polecać sprawdzonych i rzetelnych wykonawców w każdym fachu. Współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami remontowymi, stolarzami, dostawcami i wieloma innymi branżystami.