NO.20. PROJEKT WNĘTRZ MIESZKANIA Z WIDOKIEM NA GÓRY. BIELSKO-BIAŁA.

NO.20. PROJEKT WNĘTRZ MIESZKANIA Z WIDOKIEM NA GÓRY. BIELSKO-BIAŁA.

To weekendowe mieszkanie o powierzchni 60m2 zaprojektowane zostało dla małżeństwa, które zamarzyło spędzać wolny czas w niezwykle urokliwym mieście jakim jest Bielsko-Biała.

Głównymi założeniami projektu wnętrza było zastosowanie jasnych kolorów, oraz naturalnych materiałów. Projektowanie wnętrz zaczęłyśmy od ustalenia najlepszej z możliwych funkcji dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Klasyczny układ pomieszczeń zaproponowany przez dewelopera wymagał kilku zmian budowlanych. Dzięki wyburzeniom zbędnych ścian i otworzeniu łazienki na sypialnię, uzyskaliśmy jasne, świetliste mieszkanie, w którym przebywanie stało się czystą przyjemnością.

Aby nie pomniejszać optycznie wnętrza, już od samego wejścia do mieszkania zastosowany został ten sam materiał na podłodze. Taki zabieg integruje strefy funkcjonalne między sobą, dając poczucie większej przestrzeni. Nie obyło się również bez luster na frontach szafy wejściowej, które dodatkowo odbijają światło dzienne oraz dodają głębi wnętrzu.

Kuchnia zaprojektowana została w jasnym, beżowoszarym kolorze, z delikatnymi frezowaniami na frontach. Drewnopodobny blat kuchenny zamknięty w ramie wokół szafek dodaje charakteru zabudowie kuchennej. Kuchnia płynnie przechodzi w strefę jadalnianą dzięki zintegrowanemu narożnemu siedzisku, które pełni również funkcję przechowywania. Nad siedziskiem znajduje się piękna czarno-biała tapeta dekoracyjna. Ten sam motyw pojawia się także za zabudową RTV, co integruje te dwie strefy ze sobą. Kuchnia wydzielona została od livingu komodą z drewnianym blatem – która stanowi dodatkowe miejsce na przechowywanie. W salonie przewidziana została sofa z funkcją spania oraz wygodny fotel, z którego można podziwiać piękny krajobraz górski rozpościerający się za oknami.

Projekt wnętrza sypialni został odważnie połączony z łazienką, która wydzielona została jedynie szklaną ścianą w metalowej ramie. Tutaj również królują jasne kolory w postaci płytek łazienkowych imitujących naturalny kamień, wełnianej piaskowej wykładzinie w sypialni czy wreszcie jasnej, nienachalnej zabudowie meblowej szafy.

 

Całość wnętrza jest spójna, jasna i bardzo przytulna.  

Dodaj komentarz