„YOU CAN USE AN ERASER ON DRAFTING TABLE OR A SLEDGE HAMMER ON THE CONSTRUCTION SITE” – Frank Lloyd Wright

Pracownia Manuka powstała z połączenia ogromnych wartości życiowych jakimi są przyjaźń i pasja. Latami pielęgnowana przyjaźń podsycana wspólnymi fascynacjami architekturą wnętrz i szerokopojętym designem zaowocowała nieodpartą chęcią stworzenia czegoś wyjątkowego. Współpraca poprzedzona wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania na różnych jego polach doprowadziła nas do punktu, w którym znajdujemy się właśnie teraz. Jest to czas kiedy jesteśmy w pełni świadome i pewne tego co robimy oraz dlaczego to robimy.

„MAKE THINGS AS SIMPLE AS POSSIBLE…BUT NOT SIMPLER” – A.Einstein

Priorytetem dla nas jest wywarzenie potrzeb użytkowników i trafienie w ich punkt. Projektowanie przestrzeni do życia, pracy czy relaksu jest w każdym przypadku inne. Każdy projekt jest dopasowywany indywidualnie do potrzeb funkcji jaką będzie spełniało wnętrze i jest dokładnie analizowany pod każdym względem zarówno tym funkcjonalnym jak i estetycznym.

„GOOD DESIGN IS OBVIOUS. GREAT DESIGN IS TRANSPARENT” – Joe Sparano

Nie projektujemy przestrzeni powtarzalnych, wnętrz kopiowanych z katalogów czy też krzyczących wszechobecnym designem. Naszym celem jest poprawa jakości i komfortu życia naszych klientów oraz przekazanie im pozytywnej energii do życia w postaci przytulnych i funkcjonalnych wnętrz skrojonych na miarę.

Jako właścicielki pracowni MANUKA, największy nacisk kładziemy na prostotę przestrzeni funkcjonalność i wygodę jej użytkowania. Wnętrze powinno być przede wszystkim przyjazne dla użytkownika niezależnie od tego czy jest miejscem mieszkalnym, biurowym czy też hotelowym.

W projektowaniu najbardziej cenimy autentyczność oraz minimalizm.

DECYDUJĄC SIĘ NA WSPÓŁPRACĘ musisz wiedzieć, że:

1. oszczędzasz czas i pieniądze. Współpraca rozpoczęta odpowiednio wcześnie pozwala na ustalenie wszelkich szczegółów przed rozpoczęciem prac wykonawczych dzięki czemu wykonawcy otrzymują komplet rysunków i wytycznych już na wstępie. Pozwala to uniknąć bezpodstawnych zmian i strat materiałowych.

2. nie musisz martwić sie o wykonawców i zamówienia. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz pozwala nam współpracować z najlepszymi wykonawcami i sklepami, których szczerze możemy Tobie polecić i koordynować postęp prac.

3. postaraj się zadecytować o współpracy odpowiednio wcześnie. Projektowanie wnętrz to długotrwały proces, który ma ułatwiać życie Tobie i innym użytkownikom przestrzeni. Współpracując z nami jeszcze przed zakupem nieruchomości możemy również pomóc wybrać przestrzeń idealną dla twoich potrzeb i oczekiwań a następnie w spokoju planować kolejne kroki.

4. organizacja jest dla nas najważniejsza. Po zakończeniu ustaleń projektowych otrzymasz od nas pełną dokumentację techniczną z opisem rysunków dla każdego z wykonawców aby zminimalizować listę pytań i wątpliwości w trakcie prac na budowie. Niezależnie od ilości rodzących się pytań masz pewność, że wykonawcy będą zadawać je nam a nie tobie ponieważ poza ustalonymi nadzorami gwarantujemy nieograniczone konsultacje telefoniczne.

5. możesz liczyć na nadzory autorskie prac wykonawczych. W trakcie trwania prac wykonawczych warto nadzorować wykonawców aby mieć pewność , że efekt końcowy będzie dokładnie taki jakiego oczekujemy.

6. szanujemy ciebie jako klienta – dlatego na wstępie zawieramy jasną i klarowną dla obu stron umowę współpracy, która daje obraz kolejności naszych działań oraz zakresu prac.

7. otrzymasz wnętrze skrojone na miarę. Bardzo ważnym aspektem w naszej pracy jest zaspokojenie twoich potrzeb i oczekiwań oraz stworzenie przestrzeni, która będzie funkcjonalna i odpowiednia dla stylu życia i funkcjonowania użytkowników.

8. dajemy ci wybór. Podczas tworzenia koncepcji funkcji przedstawiamy ci nie jedną a kilka propozycji rozmieszczenia wnętrza i wspólnie z tobą analizujemy co będzie najlepsze. Na etapie tworzenia fotorealistycznych wizualizacji również otrzymasz co najmniej 2 wersje kolorystyczne bądź stylistyczne aby realnie ocenić w czym będziesz czuł się najlepiej.

9. lubimy rozmawiać. Aby przedstawić każdy kolejny etap projektu wybieramy spotkanie ponad kontakty online. Jest dla nas ważne abyś zrozumiał istotę zaprojektowanego wnętrza a nie tylko oceniał pierwsze wrażenia po zobaczeniu kilku perspektyw na wizualizacji. Nie martw się, spotkania ustalamy w miarę rozsądku, zarówno nasz czas jak i twój jest cenny i nie będziemy na darmo go marnować.

10. cenimy sobie prostotę i ponadczasowość. Wnętrza, które projektujemy nie są wnętrzami, którymi kieruje moda na cokolwiek. Ważne dla nas jest to aby poczucie piękna i niepowtarzalności zostało z tobą na długie lata a nie przemijało wraz z przemijającą modą.

11. dobry kontakt z inwestorem jest dla nas kluczowy. Staramy się utrzymywać dobre relacje z każdym z naszych inwestorów niezależnie od skali i zakresu prac. Każdego z klientów poznajemy osobiście od podszewki, co pozwala nam stworzyć dla niego indywidualne nietypowe wnętrze, miejsce, w którym chce się żyć.

12. nasza pracownia powstała z pasji i miłości do wykonywanej pracy. Gwarantujemy zatem 100% zaangażowania w wykonywana pracę i skupienie całej naszej uwagi na sprostaniu twoim oczekiwaniom. Uśmiech inwestora po zakończeniu prac jest dla nas wartością bezwzględną.